29 Haziran 2011 Çarşamba

Ben ENGELLİYİM


Türkiye'de engelliye okuma hakkı, çalışma imkanı, sosyal yaşamda var olma hakkı verme; üstüne üstlük ebeveyninden kalan sgk maaşı var diye, engelli maaşına bağlama, sözüm ona Engelli İndirimi adı altında 2-3 tl. gibi indirimler yap, sonra Türkiye'nin Dev firmasıyız safsataları ile göz boya.
Ben bir ÖZÜRLÜYÜM (sizin bana yakıştırdığınız isimle), Emlak vergimi, Gelir vergimi, Dask vergimi, Özel İletişim vergimi, Tüketim vergimi aldığınız bir ENGELLİ...
Marmara Depremi'nde yıkılan evimize karşılık, bizi (mimari koşulları Bedensel Engelliye uygun inşa edilmeyen) Deprem Konutları'nda oturma zorunluluğuyla başbaşa bırakan,  insanca yaşama hakkımı elinden alan, ulaşımımı taksi ile yapmak zorunda bıraktığınız Engelli...
-------------------------------------------------------------------------------------------
TTnet Adsl Engelli İndirimi
Sürekli kota aşımı yaptığımı söyleyen TTnet'ten hiç memnun değilim, ne yazık ki bir yıllık sözleşme altına attığım imza yüzünden her ay minimum 49.tl ödüyorum, ben de sınırsıza geçeyim bari diye düşünüp bir de Engelli indirimi var mı? diye yaptığım araştırma sonucu şu bilgilere ulaşıyorum;
-------------------------------------------------------------------------------------------
TTnet websitesinden alıntı:

Ttnet adsl'de engelli indirimi

Değerli Müşterimiz,
Kampanyadan yeni abone olan ve mevcut taahhütsüz tüm müşterilerimiz 24 aylık abonelik taahhütnamesi imzalayarak yararlanabilmektedir.

Kampanya kapsamında 24 ay indirimli fiyatlar, ücretsiz kablosuz modem sunulmaktadır. Ayrıca kampanya kapsamında bağlantı ücreti olan (24 TL) alınmamaktadır.
Kampanyamız şu an için sadece 3 paketimiz üzerinden uygulanmaktadır. Net4, Net6 ve Netlimitsiz paketlerini kullanan ve görme engeli bulunan müşterilerimiz kampanyamızdan yararlanabilmektedir.

Kampanyadan yararlanmak için;
Türk Telekom Ofislerine giderek Görme Engelli olduğunuzu ispat edecek belgeniz ve kimlik fotokopinizle bu kampanya kapsamında abone olabilirsiniz.
Kampanya kapsamında uygulanacak indirimli tarife ücreti aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
--------------------------------------------------------------------------------------------
İDO - İstanbul Deniz Otobüsleri
Tam bilet ücreti 15 tl. iken, engelli indirimi 13 tl.dir.
--------------------------------------------------------------------------------------------
12 haziran 2011 seçimi öncesi açıklanan Engelliler Emlak vergisi ödemeyecek yalanı;
Yıllardır gelir vergisini ödediğim; girişinde merdiven olan Deprem Konutları'ndaki daireme Emlak Vergisi ödemek zorundaydım, ödüyordum, ödemeye devam...
Efendim birinci şart o evde oturmam gerekiyormuş; diğer şartlara değinmiyorum, illa her engelli için bir madde hayatında söz konusudur ve Emlak Vergisi Muafiyeti koca bir yalandır.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Son zamanlarda en çok tutan şey ise; toplumun her kesiminde, gençlerde ve çocuklarda engellilere yönelik duyarlılık yaratma amaçlı yapılan FARKINDALIK ÇALIŞMASI.
Farkında olmuş bir toplum özlemiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder